piątek, 28 maja 2010

W lecie noszę kalesony.



A więc.. lato - jak przestanie padać, no i jeszcze kilka dni wiosny. Czas przejrzeć szafę, pobuszować w sh, w outlecie itp. Zaliczyłem już kilka gazet (mało tego z modą męską), You Tube z pokazami, net.. i jaki wniosek? A mianowicie: genialna kolekcja D&G - jeans, skóra, ts z nadrukiem, czyli to co uwielbiam; pózniej camping styl by Dsquared! Rewelacja! Gdzieś, kiedyś już motyw getrów i szortów przewinął mi się przed oczyma. W mojej szafie po wysprzątaniu wygrzebałem kilka ciekawych szmatek i butków. :) W wyniku tych działań powstała mini sesja. Na pewno wykorzystam tę wiedzę w wakacyjnych ubierankach.
Dość długo szukałem jeansowej kamizelki, lecz bez większych rewelacji. Kilka dni temu wpadłem do mojego ukochanego SH, gdzie za 9 zl dokonałem zakupu kurtki. Było małe ciach, ciach.. :) no i tak powstały podkolanówki.. :P wyszperałem również odlotową kurtkę, ale o niej w następnym poście.
Z miejsca chciałbym pozdrowić Marcina z KING COCK.. dzięki za słowa uznania. I jak najbardziej ubolewam nad zjawiskiem wyższości blogów damskich nad męskimi. Pamiętajmy, że panowie mają ograniczoną ilość asortymentu, co ogranicza pole manewru.. drogie Panie.. szpilek przecież nie oddacie.. :P

Pozdrawiam ciepło i mokro z pięknego Wrocławia
Kamil







kamizelka - SH
szorty - outlet VM
ts, czapka - H&M
buty - Gortz 17 (mój ulubiony sklep z butami!)
maska - z kalendarza Cosmo
inspiracja - kolekcja Dq2, dream "girl", biwakiem, ulicą :)

poniedziałek, 24 maja 2010

Multi szit. Wole mono!




Krzyk pstrokatych okładek, brylowania na pograniczu tandety i kiczu, multi-powielania itd. doprowadza mnie do obłędu. Pozostałem sobą i będę brnąć w formy i kolory, bez motywów rodem z disnejowskich bajek (mimo, iż je uwielbiam). Gratuluję szafiarkom...yyy... sorry "modowym blogerkom" sesji w Viva Moda. Skutecznie rozbolała mnie głowa od przerostu formy nad treścią. Jestem zazdrosny! Nie! Jestem załamany monopolem szafiarek! Ja, jako bloger z gatunku męskiego i inni panowie, są skutecznie omijani w tym temacie.. :) mam nadzieję, iż nikt się nie obrazi za moje gorzkie żale. Dziś w ramach postu zestawy w 100% mono.. jeden temat - no może dwa.. kolor i tkanina. Moja obsesja co do denimu narasta.. dobrze wydane 20 zł w SH na koszulę Lee, czyli jakość plus trend. Buty mimo swej ciężkości, są wykonane z tkaniny i delikatnej skóry. Ts to nawiązanie do stylu morskiego. Mój młodszy przyjaciel-Daniel-prezentuje full of color. Poza tym niebanalna fryzura nadaje całości polotu, lekkości i luzu. Zero kanciastych form, zero wylizanych fryzur. Naturalność i młodość oprawiona w kolor. W tym czujemy się wygodnie i modnie wychodząc na ulicę.. zabawa stylami zaczyna się nocą.. :D
Kamil






sobota, 8 maja 2010

Ikony pop-kultury? A może ikony kultury?



Czym jest popkultura? Jest to zjawisko szeroko dostępne, kierowane do mas. Należy wpisać do kultury masowej, zjawiska wziązane z postępem technicznym. Radio, telewizja i Internet w obecnych czasach to silne nośniki docierające do szerszej grupy. W latach Cenzury blokowano możliwość swobodnego przekazywania myśli, w trosce o ustrój. Dziś środki masowego przekazu pełne są "śmieci". Plądrują nasze umysły, wzbudzają agresję, nie szanują uczuć i emocji. Kultura masowa w naszych czasach sprowadza się do robienia show z niczego. Cieszę się z wolności słowa, możliwości wyboru interesujących mnie informacji z wielu dostępnych źródeł, chęci tworzenia bloga, odrzucanie śmieci masowej kultury. Wielu przyczepiło by się tematyki pt. moda. Lecz jest to forma wyrażania emocji, wyczucia, gustu. Idąc dlaje jest to kreacja osoby poprzez materialne środki (w tym wypadku odzież). Inspirowanie i pobudzanie wyobraźni. I tu należy wspomnieć o ikonach. Nie chodzi tu o sakralne obrazki, ale o postacie, które wywarły wpływ na szare masy. Pozostały w naszych głowach, świadomie łamały panujące zakazy. Kreowały swoją osobowość, przkazywały to co ich audytorium, bało się wykrzyczeć. Porywały tłumy tytułami: "Szklana pogoda", "Szare miraże" itp. Ikony polskiego rocka, piękne kobiety, otwarte umysły, a do tego stylowe i jak na tamte czasy odlotowe babki! Niebanlny wygląd plus charyzma. Tego niestety brakuje współczesnym gwiazdom.






P.S.
Z A! zachęcam do uaktywnienia się na wiosnę/lato.. A! poleca rower, a ja rolki.. po przerwie 10-letniej, rolki to rewelacyjna rekreacjo-zabawa! :D he he.. :) Obok link do utworów z nowej płyty Erykah Badu-"New Amerykah part 2.." Polecam! Cacko!




Pozdrawiam
Kamil