środa, 23 marca 2011

Zielony Skrzat. Wrocław - miasto mostów..



Jakiś czas temu, jeden z dziennikarzy rozpisywał się na temat sztruksów, a raczej ich brzydoty! Nie mogłem się oprzeć skomentowania.. sztruksy są okropne, jeśli fason spodni jest mało atrakcyjny. Szerokie nogawki spodni wykonane ze sztruksu, faktycznie nie zachwycają. Ale ja postawiłem na rurki. :)

Kolor "kamelowy" zagościł w poprzednim sezonie. Świetnie współgra z czarnym, ale lubi też zieleń, czy biel. Mój zestaw kolorystyczny obfituje w "kamelowy", przełamany jest zielenią i czernią. Bardzo przyjemna gama kolorystyczna na początek wiosny.
Cieszę się z pięknej pogody, która sprzyja dłuższemu przebywaniu na świeżym powietrzu.. :)









sweter, spodnie - H&M
kurtka - CHV
torba - RI
pasek - LeeCooper

Pozdrawiam
Kamil - Skrzat - Szafiarka

piątek, 18 marca 2011

Po miejsku.

W ostatni weekend zza chmur wyjrzało dawno niewidziane słońce, a wysoka temperatura zachęcania do zrzucenia grubych swetrów i kurtek. Warszawa działa na mnie dwojako: irytuje mnie swoją "gęstością", ale i zaskakuje pod względem mody ulicznej. Deptak na Nowym Świecie był przepełniony interesującymi stylistycznie jednostkami, które wyłaniały się z szarzyzny.

Już nie wspomnę o ilości butików, których nie ma we Wrocławiu. W poprzednim poście zachwycałem się Zuo Corp., której kolekcja jak najbardziej leży w mojej estetyce. Osobiście brakuje mi mody we Wrocławiu! Takich idei jak Zuo, czyli niepowtarzalna moda w rozsądnych cenach. W mojej głowie rodzą się pomysły związane z otworzeniem takowego butiku we Wrocławiu... jak na razie to kwestia marzeń. :) Cel jest obrany.. może w przyszłości dojdzie do realizacji.

Poniżej wrzucam fotki mojego miejskiego, a przede wszystkim wyjazdowego stylu. Chęć pozostania swobodnym, bez dużego bagażu, zmusza do rezygnacji z zabrania połowy szafy. Dlatego ograniczam się zawsze do mojej małej 2-dniowej torby.

Pragnę zaznaczyć, iż mieszczą się w niej:
aparat, kosmetyczka, sweter i gazety... reszta to szkoła przetrwania.







okulary, czapa, kurtka - H&M
t-shirt - rifle outlet
spodnie - SH
buty - pull&bera
pasek - leecooper
szal - "ukradłem" Danielowi :0

Kamil :)

środa, 16 marca 2011

Geometryczny Zuo Corp, fantasy Serafina..



Ha!
Jak już pewnie wiecie wygrałem konkurs A! na stylizację o tematyce: MONO. Nie spodziewałem się, iż A! przewiduje nagrodę! I to nie byle jaką!

Kolekcja stworzona przez Dagmarę Rosę i Bartka Michalca, zwaną dalej Zuo Corp. Kluczem do stworzenia kolekcji były martwe ptaki i ich pióra. Ideą było ograniczenie ilości cięć i stworzenie "organicznej geometrii". Kolory dominujące to czerń, biel, szarość.

Kolekcję można nabyć do końca marca w "tymczasowym" butiku na Brackiej 20 w Warszawie. Sam lokal to małe dzieło sztuki. Z zewnątrz czarne pudło, wnętrze wypełnione jest lustrami i neonem. :)

Produkt z Polski godny polecenia każdemu!

Z kolekcji Zuo Corp wybrałem bawełnianą bluzę z "dziobami" na plecach, której zapięcie kończy się na kapturze. Dość mrocznie.. czuję się w niej jak wrona.. :) Nie mogłem oprzeć się estetyce Zuo i postanowiłem nabyć t-shirt z jednym rękawem. Zaciekawiła mnie jego geometria i możliwości konstrukcyjne.









t-shirt - Zuo Corp
spodnie - Rifle
jeans - Pull&Bear
opaska - H&M









bluza - Zuo Corp

Serafin Andrzejak to młody, aspirujący na projektanta, student ASP w Łodzi. Jego projekty grafik powaliły mnie na kolana. Jest w nich niepokój, pornografia i pasja. T-shirt z jego kolekcji nawiązuje do konceptu Zuo Corp, czyli ograniczenie ilości szwów i cięć do minimum, nadanie niepowtarzalnej formy, przy użyciu naturalnych tkanin. Liczę na to, iż Serafin będzie sukcesywnie rozwijał swoje talenty. Widzę w nim osobę z potencjałem! Czekam na więcej.. jestem jego pierwszym fanem!









t-shirt - Serafin Andrzejak
spodnie - RI
kurtka - TOPMAN

Za fotki chcę podziękować Maćkowi z fecodrobe.blogspot.com.
Maciek w Naszym blogowym światku stoi gdzieś obok, ale mam nadzieję, że z czasem jego rewelacyjny styl zostanie zauważony.

Pozdrawiam
Kamil

poniedziałek, 14 marca 2011

Projekty: Zuo Corp i Serafin Andrzejak już wkrótce u Kamila.



Już niebawem na moim blogu zaprezentuję projekty duetu Zuo Corp i Serafina... zapraszam do "podglądania".

Serdecznie dziękuję A! za nagrodę.. :*

Camil :)