niedziela, 27 czerwca 2010

Mówią na mnie "Biała".



Nie ma bata! Biała koszula to podstawa garderoby męskiej jak i damskiej. Wygląda rewelacyjnie w towarzystwie garnituru jak i jeansów. Nadaje szyku, może przybierać przeróżne fasony, sprawia dobre wrażenie. Moja koszula dziś zaprzyjaźniła się z lnianymi spodenkami i sportowym, oldschool-owym obuwiem. Mała brązowa na klucze, telefon itp. to wygodny dodatek. Muszę przyznać, iż weekend był bardzo udany, impreza, no i "świąteczny" spacerek zaliczone! :) A jutro: "witaj praco!".. :*

Pozdrawiam
Kamil :)





koszula - h&m
szorty - sh
buty - tk max
torba - sh

środa, 23 czerwca 2010

Kolor mojej duszy?



Kolor czarny w symbolice może oznaczać smutek, depresję, żałobę jednak dla mnie to kolor wyrażający powagę, elegancję, charakterystycznoć, emocjonalność. W mojej szafie zawsze będzie pierwszy! Od pewnego czasu podobają mi się czarne stroje z jednym, bardzo wyrazistym akcentem kolorystycznym. Jednak tym razem postawiłem na pełną czerń (plus biel na obuwiu).
Temperatura skacze, wiatr wieje, a słońce wygląda zza chmur. Każdy z nas ma mały dylemat z doborem stroju. Nie chodzi mi tu o styl, tylko o ilość warstw i długość rękawów i nogawek. Zawsze zastanawiam się czy będzie mi potrzebna kurtka, parasol itp. Na dzisiejszy wypad na miasto wygrzebałem z pudła lniano-bawełniany, "oddychający" sweterek z zapinaniem na ramieniu (złamanie klaszcynego swetra poprzez oryginalne rozwiązanie). Do tego szorty i wygodne trampki w czarno-biały wzorek, poręczna torba i okulary chroniące oczy przed promieniami słońca.

Pozdrawiam
Kamil :*



sweter - SH
szorty - H&M
buty - vagabond
zegarek - stradivarius

sobota, 12 czerwca 2010

Letni odcień szarości..



Witam,
Za oknami słońce! Ulice zamieniły się w kolorowe rabatki, a plaże i skwery przepłnione są półnagimi ciałami. Co tu zrobić, aby się nie "zagotować", a wyglądać świeżo i czuć się swobodnie? Najlepszymi tkaninami na upalne dni są: bawełna i len - tkaniny oddychające i lekkie. Istotny jest też kolor. Pani na fizyce mówiła nam, aby na upalne dni nosić jasne ubrania, a dokładniej białe. Byłem na tyle pilnym uczniem, iż z fizyki tylko to zapamiętałem (no i jeszcze 3 ZASADY DYNAMIKI).
W okresie wakacyjnym, jak w żadnym innym, noszę jasne ciuchy, ewentualnie mieszam jasny z ciemnym. Na dzisiejszy spacer z obiadem wybrałem dość wygodny, nie dokońca elegancki styl. Wymieszanie spodni dresowych z koszulą, jak na polskie realia jest dość mocne i wymaga odwagi. W moim stroju jest tylko jeden sportowy element, a cała reszta jest stosunkowo casualowa. Kolorem dominującym jest szarość. Ujednolicony strój przełamałem dodatkami w kolorze brązu.
Myślę, że sportowe spodnie są wdzięcznym elementem przy komponowaniu zestawów. Spokojnie mógłbym zastąpić koszule t-shirtem, klapki adidasami, zmienić torbę i powstałby wygodny sportowy zestaw. Ale to pomysł na inny post. :)




foto by Dancia :*

koszula - SH
spodnie - H&M (dział damski)
okulary - H&M
torba - River Island
klapki - Zara

Pozdrawiam z upalnego Wrocławia
Camil :*

poniedziałek, 7 czerwca 2010

Bez ograniczeń, czyli damskie ciuchy w męskiej szafie.



Bez ograniczeń, czyli komfort i damskie części garderoby w męskim wydaniu. Ten piżamowy styl przypadł mi do gustu. Jest niesamowicie wygodny, tkaniny oddychają, a całość zgodna z moimi upodobaniami modowymi. :) Mało dopasowana odzież, zabawa formą i drukiem, stonowana kolorystyka to składniki mojego stylu. Zegarek nawiązuje do stylu rock, który przypadł mi do gustu. Jestem w trakcie poszukiwania sandałów z czarnych pasków, które dla zaostrzenia nabije dodatkowo ćwiekami. Niestety buty z kolekcji Givenchy są w tym momencie dla mnie nieosiągalne.. ale miło się na nie patrzy. :) Już za chwilkę zamieszczę post "krawiecki" - przerobiłem coś damskiego i wkomponowałem do własnego stylu.. :D Poniżej obiecane fotki i sandały marzeń. :) Zegrek i spodnie zakupiłem w sklepie z damską odzieżą.

Camil :*




sobota, 5 czerwca 2010

Znów buszowałem po damskim.. :P

Jestem typem wzrokowca (niby typowe dla facetów), który zapisuje wyłapane obrazy i interpretuje na własne potrzeby. Ku panującemu społecznemu zdziwieniu, faceci noszący damską odzież to powoli standard. Czasem wydaje nam się, iż coś co damskie może równie dobrze wyglądać po męsku. Już nie wspominam o sytuacji odwrotnej.
Zaistniały styl chłopczycy to już kanon. Powielany przez kilka dekad - Twiggy, Madonna, Brodka.. Uwielbiam ten klimat! Dziewczyny wyglądają świeżo, lekko i bez zbędnych obciążeń. Wracając do tzn. stylu unisex. Bo tak go nazwano. Możemy już używać tych samych perfum, nosić te same jeansy, i być podobni stylistycznie.
Co zaobserwowałem i ukradłem z trendu damskiego? Już od kilku sezonów uwielbiam wszelkiego rodzaju pumpy, które są przeokropnie wygodne.. tu zapominam o moim 170 cm wzrostu i kroku do kolan. Po prostu komfort. :) W tym sezonie styl morski zapanował w sieciówkach. Podoba mi się ten Cocostyl. Szczególnie w połączeniu z marynarką i jeansem - alternatywa dla białego ts i kurtki. "Awans" jeansu w postaci katany czy kamizelki w połączeniu z materiałowymi spodniami to lekki wakacyjny look, bez rezygnacji z ulubionej tkaniny jeansowej.
Nie widzę nic złego w noszeniu damskich części garderoby, o ile jest ona w odpowiednim i unisexowym stylu. Chodzi tu o pozyskiwanie czegoś, co odmieni męski look i doda mu awangardy oraz niepowtarzalności. :)
Mój unisexowy zestaw zaprezentuję na krótkim, autorskim filmie, który nie chce się załadować, więc po weekendzie zamieszczę fotki.. hehe.. :) miłego gapienia się! :*

Pozdrawiam
Camil


t-shirt - H&M
kamizelka - SH - przerobiona z damskiej katany
spodnie - Rifle - Outlet
buty - Deichmann
zegarek - prezent