wtorek, 28 września 2010

Kamil w Krzakach. Dzianina po męsku.




Dzianina razy trzy. Trzy razy modny szary. Swetry, szale, czapy, skarpety, rękawki to ulubione elementy na jesień i zimę. Grzeją, ładnie się układają, a w formie mogą być bardzo efektowne i oryginalne. Lubię grubo dziergane swetry i szale, z różnymi splotami, a im dłuższe, tym lepsze. Dziś wybrałem swetruch, który wygrzebałem w lumpie, podoba mi się jego długość i luźny fason,szalik to prezent urodzinowy (skończyłem 24 lata-masakra) plus dżins i koszula w modną kratkę. Spodnie są już dość wiekowe, a co z tym związane, nieco rozbite i brutalnie traktowane przez czynniki chemiczne. Postanowiłem odświeżyć ich look, poprzez podwinięcie oraz lekkie podziurawione nogawek. Buty to mój nowy nabytek. Utrzymane w wojskowym klimacie, wykonane z ekologicznej czarnej skóry, sznurowane, ocieplone od wewnątrz.





czapa - RI
szal - gift
koszula, sweter - lumpeks
spodnie - P&B
buty - humanic

foto by Kac

Pozdrawiam ciepło
Kamil

środa, 22 września 2010

Duch niespokojny.

Jestem chory na szperanie w lumpeksach.. czuję się cudownie, gdy z tysiąca szmatek wygrzebuję tą jedyną, piękną i wspaniałą rzecz. A poza tym mam świadomość w głowie, iż jest prawdopodobnie jedyna! Niepowtarzalna, oryginalna, piękna..itd. Zakupy w szmatkach są tak cudowną rozrywką, bo przecież nie ma nic milszego, niż wydać mało, a mieć dużo. Tu troszkę przekoloryzowałem, bo dla mnie nie liczy się ilość, tylko ta właśnie niepowtarzalność i ponadczasowość danego ciucha. Ostatnimi czasy udało mi się złapać kilka perełek. Oprócz tego dokonałem zakupu trzewików, które były w rozsądnej cenie oraz świetnie wyglądały! Oto one:




buty - HUMANIC 119 zł (przecena z 149 zł z racji ostatnich par)
p.s. czasem warto zapytać o rabat :)


W tych zakochałem się od pierwszego wejrzenia, a gdy okazało się, że są w moim rozmiarze pochwyciłem je w dłoń i pobiegłem do kasy.. hehe.. :) nie potrafię opisać szczęścia z powodu posiadaniach tych parcianych bucików. Są tak niesamowicie słodkie! :)



Chustę pochwyciłem w biegu do kasy z trzewikami.. taka trochę w stylu AMcQ - chyba przez ten motyw z czaszką.



Na koniec został kapok. Trochę w stylu gotyk, trochę niedopowiedziany, trochę w dziwacznej formie (możliwość narzucenia tylnego kołnierza jako kaptura), podobny widziałem w H&M w Wawie.



Powoli szykuję się do stylizacji gotyk. Strasznie mnie inspiruje mroczny klimat, będzie to alternatywa dla military i grunge, które też uwielbiam. Szperanie po lumpeksach sprawia mi przyjemność i satysfakcję zakupów, jakiej nie uzyskam w masówkach. :) POLECAM!

A co ostatnio wyszperaliście w SH ładnego?

Pozdrawiam
Kamil :*

niedziela, 19 września 2010

Pan z Wilkiem. (plus Najlepiej ubrani faceci według Kamila-Szafiarki)



Zastanawiałem się od pewnego czasu, nad tym, czy w Polsce istnieją faceci, którzy powalają mnie swoim stylem, wyglądem (uroda), modowym wyczuciem, talentami itp. Ogólnie rzecz ujmując coś w stylu "idola". Jako, że nie lubuję się w czczeniu kogokolwiek (oprócz kochanej mamy i babci), nazwanie tych panów idolami to za dużo. Po prostu są dla mnie inspirujący.
A wiec kto jest w kręgu moich obserwacji?
Po 1. Robert Kupisz
Tańczący fryzjer, model, stylista własnej osoby. Jest poza tym przystojnym facetem. Jego styl określiłbym na dość awangardowy, bawi się fasonami, jak i dba o detale. Zniewalający uśmiech, ciekawa osobowość medialna. Zdobył tytuł NAJLEPIEJ UBRANEGO POLAKA 2008 według Fashion Magazine.




Po 2. Muszę przyznać, że długo poszukiwałem kolejnych facetów, lecz nie łatwo takowych odszukać. W tym miejscu chcę jeszcze napisać o dwóch panach.
Mianowicie ROBERT KUTA robertkuta.blogspot.com. Na blog Roberta trafiłem bardzo przypadkowo i muszę przyznać, iż na początku nie bardzo wiedziałem o co mu chodzi. Do dziś staram się śledzić jego poczynania i z dnia na dzień staje się dla mnie coraz bardziej inspirujący i ciekawy. Dziś na FB zobaczyłem jego sesje, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Robert to człowiek orkiestra. Kuta to artysta i już!
Jeżeli chodzi o blogerów płci męskiej poza Robertem Kutą, najciekawszym jak dotychczas jest na pewno Adam z mensside.blogspot.com. Styl Adama określiłbym krótko: współczesna "bohema". Co podoba mi się najbardziej? To, iż jego stylizacje są spójne, dopracowane co do szczegółów, wyglądają naturalnie i nie ma w nich nadmiernej przesady. Ciekaw jestem jakim człowiekiem jest sam Adam? Jak dotychczas prezentuję rewelacyjny męski, a przy tym, młodzieżowy styl. :)
Oprócz tej trójki znam jeszcze kilku świetnie wyglądających panów. W większości to moi znajomi, którzy pozostaną anonimowi, ale istnieją w mojej świadomości, i uwierzcie mi na słowo: wyglądają wspaniale! :)

Dobrze! A co dziś ode mnie? Jeszcze w zeszłym roku pokazywałem ten sweter na moim blogu. Chyba potrzebowałem czasu, aby go ubrać. Poza tym wpisuje się świetnie w panujące trendy ( mam na myśli kolor szary ). Skomponowałem go z kamizelką o moim ulubionym kroju, czyli ramoneski, do tego granatowe rurki, trzewiki i torba. Grunge górą! To jest to co kocham!
Wreszcie idą jesienne dni, a co za tym idzie wracają czapy, szale i płaszcze. Muszę przyznać, że jesień to moja ukochana pora roku. Zapach grzanego wina, herbaty z cytryną, wieczory spędzone przy świecach czy w ulubionych knajpach. Byle bez deszczu!





sweter - H&M
spodnie - P&B
buty - Humanic (mój ulubiony sklep z butami!)
kamizelka - lumpeks
czapa - H&M
torba - Soda

Pozdrawiam
Kamil

niedziela, 12 września 2010

Krasnoludki z Wrocławia.



Postanowiłem uwiecznić ostatnie dwa posty sesją, w której urealniam wygrzebki. Przy okazji niedzielnego spaceru, natrafiłem na ciekawą wystawę, wrocławskich krasnoludków! :) Tu więcej o nich wyczytacie: www.krasnale.pl.





Całuski
Kamil

sobota, 11 września 2010

Sezon jesień 2.

Dziś dorzucam jeszcze kilka fotek moich zdobyczy. Ostatnio kręcą mnie miksy dżinsu i bluz, najlepiej tych oldschoolowych, o nie klasycznym fasonie lub po prostu w kroju marynarki. Ciekawie wyglądają w połączeniu z trzewikami lub po prostu z trampkami. Ciągle i ciągle mam bzika na punkcie dżinsu. Szczególnie uwielbiam koszule i kurteczki. Jest to wdzięczna i wytrzymała tkanina, a do tego bardzo praktyczna. Spisuje się świetnie w różnych okolicznościach! Wczoraj wygrzebałem spodnie w kroju bryczesów. Są mega wspaniałe! Zakupiłem je w outlecie, wyprodukował je RIFLE (ulubiona marka naszych rodziców - zapytajcie ich dlaczego!).

1. Dżinsowe spodnie w kroju bryczesów - Rifle, ok.199zł. Niebanalne, na imprezy oraz do modowych stylizacji.


2. Oldschoolowa bluza Adidas, sygnowana nazwiskiem Annette Andersson, praktyczna kieszonka na np. I Poda, wygrzebana w SH.


3. T-shirt z motywem dżinsowej kamizelki, Zara.


4. Dżinsowa katana plus koszula, zestawienie dwóch denimowych kolorów, kurtka by H&M, koszula Vero Moda wygrzebana w SH.


5. Bluza o niebanalnym fasonie, który nadaje oryginalność i zmienia jej sportowy charakter na bardziej fashion, połączenie modnej szarości z kobaltem, TK Max.


Pozdrawiam
Kamil :*

czwartek, 9 września 2010

Sezon jesień.

Klimat jesienny jest już wyczuwalny.. nie tylko w pogodzie, ale też w modzie ulicznej. Chętniej nakładamy płaszcze i kurtki skórzane, owijamy się szalami, nosimy botki itp. A co modnego na sezon jesień/zima 2011 proponują kreatorzy i styliści? Jak dla mnie to nic nowego. Większość z tego już posiadam. Widzę natomiast zabawę kolorem i tkaniną. Mówi się o nowym czarnym tej jesieni, czyli czerwonym i kamelowym. Słyszy się dużo o welurze i wełnie. Style przodujące, jak dla mnie, to mroczny gotyk, militarny oraz grunge. Hitem sezonu są oficerki, płaszcze XXL, kolory ziemi, dodatki ze skóry.
A co słychać w sieciówkach? Nie powaliło mnie z nóg. H&M nade nudny, ZARA i River nie grzeszą jakością, zniechęcają ceną, P&B nie widziałem jeszcze nowej kolekcji, reszty nie wymieniam, ponieważ nie bywam. To gdzie szukać? Myślę, że w swoich szafach, ulubionych lumpeksach, no i przede wszystkim w necie! Nie przepadam za kupowaniem w necie, dlatego, że lubię coś dotknąć i przymierzyć.
A co wyłowiłem w ciągu kilku tygodni:
1. Śliczne zamszowe trzewiki - oszalałem na ich widok, zakupiłem je w Humanic-u, z racji iż były ostatnie, dostałem rabat! Polecam!

2. Sweter typu kardigan, w modnym kolorze khaki, w stylu militarnym, miękki i ciepły.

3. Marynarka - idealna na imprezki, jest nieco większa, wyszperałem ja w SH,

4. Torba - nadal kręcimy się w klimacie wojskowym, imitacja brązowej skóry, poręczna.

5. Denim - klasyczny, nieprzecierany, mocno granatowy, skórzany pasek nadaje smaku.

6. Kamizelka i BASIC - czyli to co lubimy najbardziej, kamizelka w stylu szkolnym.

7. Ramoneska i t-shirt z aplikacją - modna czerwień lubi się z czernią, kamizelka w kroju ramoneski to alternatywa dla klasycznych kamizelek, kamizelka w tym sezonie nosi się luźno, bez zapinania! :)


W tym sezonie stawiam na nowe dodatki, np. sznurowane oficerki czy modne torby, dziergane szale, bo nic innego, jak akcesoria, nie nadają szyku! Już niebawem jesienne stylizacje!

Pozdrawiam ciepło
Kamil